دانلود فایل(مبانی نظری اختلال اضطرابی ، درمان و مشاوره گروهی)

مبانی نظری اختلال اضطرابی، درمان و مشاوره گروهی(فصل دوم تحقیق) مشخصات فایل تعداد صفحات29حجم0/80 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل مبانی نظری اختلال اضطرابی، درمان و مشاوره گروهی(فصل دوم تحقیق) مشخصات این متغیر: منابع: دارد پژوهش های داخلی و خامبانی نظری اختلال اضطرابی ، درمان و مشاوره گروهی|47091869|boostanfile|دانلود مبانی نظری اختلال اضطرابی ، درمان و مشاوره گروهی,مبانی نظری,پیشینه تحقیق,دانلود مبانی نظری,دانلود پیشینه تحقیق
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان مبانی نظری اختلال اضطرابی ، درمان و مشاوره گروهی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مبانی نظری اختلال اضطرابی، درمان و مشاوره گروهی(فصل دوم تحقیق)


مشخصات فایل
تعداد صفحات29حجم0/80 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

مبانی نظری اختلال اضطرابی، درمان و مشاوره گروهی(فصل دوم تحقیق)


مشخصات این متغیر:

منابع: دارد

پژوهش های داخلی و خارجی: دارد

کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

نوع فایل:wordوقابل ویرایشفصل دوم
ادبیات پیشینه‌ پژوهش
قدمه:
الف – مبانی نظری
اضطراب کودکی
تعریف و طبقه بندی
اضطراب

علائم رایج اضطراب
انواع ترسهای دوران کودکی
نوزادی
اوایل کودکی
کودک مدرسه‌ای
نگرانی
ترس در برابر اضطراب
علائم عمومی اضطراب در کودکان
اختلال‌های اضطرابی در کودکان
اختلال اضطراب جدایی:
اختلال وحشتزدگی
هراس‌ها
اختلال اضطراب فراگیر (GAD)
اختلال وسواس فکری و عملی
اختلال فشار روانی پس از سانحه
مفهوم سازی عمومی اختلال‌های اضطرابی
همه گیر شناسی اختلال‌های اضطرابی کودکان و نوجوانی
جدول 2-1 میزان شیوع اختلال‌های اضطرابی در کودکان و نوجوانان (بیدل و ترنر، 2005)
جدول 2-2 میزان همبودی نمونه‌هایی از کودکان که تشخیص اولیه اختلال اضطرابی داشته‌اند. (بیدل و ترنر 2005)
دیدگاههای مختلف در مورد اضطراب
دیدگاه سالیوان
دیدگاه هورنای
دیدگاه اتو رنك
دیدگاه آدلر
دیدگاه رفتاری
دیدگاه شناختی
دیدگاه وجودی
دیدگاه فرد مدار
دیدگاه گشتالت درمانی
دیدگاه سیستمی
شیوه‌های ارتباطی والدین و تاثیر بر اضطراب کودکان
درمان شناختی- رفتاری CBT
CBT چگونه عمل می‌کند
چطور فردی می‌تواند این تغییرات رفتاری را بدست آورد؟
درمان اختلال‌های اضطرابی
خود گویی مثبت
کنترل هراسها
مداخله مرتبط با والدین
مشارکت خانواده در درمان CBT
دارو درمانی
پیشنهاداتی برای والدین با کودکان مضطرب:
تاثیر محیط و وراثت بر اضطراب کودکان
تاثیر اضطراب بر تحصیل کودکان
روش مشاوره گروهی
قوانین اساسی گروه
فرایند مشاوره گروهی به شیوه شناختی رفتاری
اهداف درمانی گروه درمانی به شیوه شناختی رفتاری
تحقیقات انجام گرفته در داخل و خارج کشور
تحقیقات انجام گرفته در ایران
جمع بندی و نقد و بررسی پژوهشهای انجام شده


فصل دوم
ادبیات پیشینه‌ پژوهش

مقدمه:
فصل‌حاضر در دو‌بخش تنظیم شده‌است. الف- مبانی نظری كه در این قسمت پیرامون اضطراب کودکی و اختلالهای اضطرابی در کودکان تخصیص یافته است بدین منظور مروری بر اضطراب، تعریف، طبقه بندی و دیدگاههای مربوط به اضطراب و درمان آن و مشاور گروهی والدین به شیوه شناختی رفتاری که برای این منظور انواع مشاوره، مشاور گروهی و نقش والدین در ایجاد اضطراب و دیدگاه شناختی والدین در ایجاد اضطراب و درمان پرداخته شده است.
ب- پیشینه پژوهش كه به مطالعه و مرور یافته‌های پژوهشی داخلی و خارجی در ارتباط با پژوهش حاضر پرداخته شده است.

الف – مبانی نظری
اضطراب کودکی
اضطراب پدیده‌ای طبیعی است و همگان آن را در وهله‌ای احساس می‌کنند. اضطراب پاسخی‌ضروری به‌فشار روانی است و‌فرد را به هنگام رویارویی با خطر برای فعالیت و کنش آماده می‌کند. در مواقع بسیاری، چنین پاسخی عقلانی و حتی حیاتی است (کنرلی، ترجمه مبینی، 1384). واکنش‌های مشهودی که در برابر ناکامی، و واکنش‌هایی که در رویارویی با شکل‌های دیگر فشار روانی ابراز می‌شوند مفهوم اضطراب را به میان آورده‌اند. فرض بر این است که هر موقعیتی که بهزیستی جاندار را به خطر می‌اندازد حالت اضطراب را به وجود می‌آورد، تعارض‌ها و گونه‌های دیگر ناکامی یکی از خاستگاه‌های اضطراب‌اند. همچنین خطر آسیب بدنی، به خطر افتادن عزت نفس و وارد آمدن فشار برای انجام کارهایی فراتر از توانمندی‌های آدمی، در وی اضطراب ایجاد کند. منظور از اضطراب، هیجان ناخوشایندی است که با اصطلاحاتی مانند «نگرانی»، «دلشوره»، «وحشت» و «ترس» بیان می‌شود و همه انسان‌ها درجاتی از آن را گاه گاه تجربه می‌کنند. (اتكینسون، ترجمه براهنی و همکاران، 1380).
اگرچه پژوهشگران چند دهه است که ترس، اضطراب و نگرانی را بررسی کرده‌اند ولی هنوز بر سر تعریف و مفهوم بندی آنها اتفاق نظر ندارند. و گاهی آنها را به جای یکدیگر به کار می‌برند. اضطراب، ترس، نگرانی سه سازه فرضی هستند که یک رشته رویدادهای‌ذهنی را‌نشان می‌دهند رویدادهایی که آنها‌را از‌نشانه‌های رفتاری، پاسخ‌های فیزیولوژیک و گزارش اشخاص استنباط می‌کنیم (شرودر وگوردان، ترجمه‌ی فیروز بخت‌، 1384)
ترس‌ها به پاسخ هشدار فطری و تقریبا زمینی به موقعیت خطرناک و مهلک اشاره دارد افراد «هشدارهای کاذب» احساس می‌کنند که در آنها محرک‌ها یا موقعیت‌های بی ضرر، خطرناک، پنداشته‌می‌شوند (استریت و‌بارلو 1994، به‌نقل از‌هالجین ویتسبورن، ترجمه سید محمدی، 1383).


"

مطالب دیگر:
📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختلال اعتیاد به اینترنت (فصل دوم پایان نامه)📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق افسردگی و درمان آن (فصل دوم پایان نامه)📗مبانی نظری و پیشینه پژوهش انعطاف پذیری کنشی (فصل دوم)📗مبانی نظری و پیشینه پژوهش باورهای فراشناختی (فصل 2 پایان نامه)📗مبانی نظری و پیشینه پژوهش اعتیاد و سوء مصرف مواد (فصل 2 پایان نامه)📗مبانی نظری و پیشینه پژوهش مهارتهای خودآگاهی و حل مساله(فصل 2 پایان نامه)📗ادبیات و پیشینه تحقیق نظریه های رضایت زناشویی (فصل دوم )📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهارتهای آموزشی (فصل 2)📗مبانی نظری و پیشینه پژوهش سلامت روانی و پیشرفت تحصیلی (فصل 2)📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق بهزیستی ذهنی (فصل 2)📗ادبیات نظری و پیشینه پژوهش مفهوم و نظریه های کیفیت زندگی (فصل 2 پایان نامه)📗چارچوب نظری و پیشینه تجربی پژوهش ذهن آگاهی یا حضور ذهن (فصل 2 پایان نامه)📗ادبیات نظری و پیشینه پژوهش مفهوم و نظریه های استرس و علائم آن (فصل2 پایان نامه)📗مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک ها و ابعاد تصمیم کیری (فصل2)📗مبانی نظری و پیشینه پژوهش نظریه ها و ابعاد کمالگرایی (فصل دوم پایان نامه)📗ادبیات نظری و پیشینه پژوهش نظریه های تعارضات زناشویی و خانوادگی (فصل 2 پایان نامه)📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم طرحواره درمانی (فصل دوم پایان نامه)📗مبانی نظری و پیشینه پژوهش دیدگاه ها و نظریه های سلامت روانی (فصل 2)📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبکهای زندگی و اضطراب از مرگ (فصل2)📗مبانی نظری پژوهش و تحقیقات پیشین آموزش و پرورش کودکان (فصل دوم)