دانلود فایل(انگيزش 19 ص)

نام فایل : فرمت : .doc تعداد صفحه/اسلاید : 11 حجم : 70 مگابایت انگيزش Motivation تعريف انگيزش : روانشناسان انگيزش را فرآيند هايي مي دانند كه در برانگيختن ، جهت دادن و پايايي رفتار نقش آفرين هستند. در واقع انگيزش يك حالت فرض در موجود زنده است كه برانگانگيزش 19 ص|50509378|boostanfile|
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان انگيزش 19 ص آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

نام فایل :


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 11


حجم : 70 مگابایتانگيزش
Motivation
تعريف انگيزش :
روانشناسان انگيزش را فرآيند هايي مي دانند كه در برانگيختن ، جهت دادن و پايايي رفتار نقش آفرين هستند. در واقع انگيزش يك حالت فرض در موجود زنده است كه برانگيزاننده‌ي رفتار مي باشد و ارگانيسم را به قسمت يك هدف سوق مي دهد .
تفاوت انگيزه و انگيزش :
از نظر دستور زبان فارسي انگيزه اسم و انگيزش اسم مصدر از مصدر «انگيختن» است . بنا به نوشتة لغت نامة دهخدا ، انگيختن يعني حركت درآوردن .
انگيزه يعني سبب ، علت و چيزي كه كسي را به كاري وادار كند . انگيزش يعني تحريك و ترغيب : تحريك حالتي است كه در اثر دخالت يك محرك (انگيزه) به وجود مي آيد . فرق اين دو ، تا اندازه اي مثل فرق محرك با تحريك است مي دانيم كه تحريك حالتي است كه در اثر دخالت يك محرك بوجود مي آيد . حال اگر انگيزش را تحريك بناميم انگيزه محرك است ، براي نمونه انقباض و انبساط مردمك چشم بر اثر نور (مثال محرك و تحريك) .
انواع انگيزه‌ :
1-نيازها
2-تمايلات
3-مشوقها
4-سائقها
نياز :
يعني حالت كمبود ، اصطلاح نياز دست كه در دو معني مختلف به كار رفته است :
1-نيازهاي جسمي يا فيزيولوژيك
2-نيازهاي رواني
نيازهاي رواني حتماً بايد ارضاء شوند تا بتوانيم زنده بمانيم .
برخي از نيازهاي جسمي ، در صورتي كه بخواهيم زنده بمانيم حتماً بايد ارضاؤ شوند . اين نيازها عبارتند از نياز به اكسيژن ، غذا ، آب ، اجتناب از درد ،‌درجه حرارت مناسب و حذف مواد زائد .
برخي نيازهاي جسمي يا فيزيولوژيك مثل گرسنگي و تشنگي حالت هايي هستند كه كمبود فيزيكي را نشان مي دهند . بعنوان مثال وقتي براي مدتي غذا نخوريم يا آب ننوشيم ، احساس مي كنيم كه به غذا يا آب نياز داريم، پس بدن ارگانيسمي است كه به اكسيژن ، مايعات ، كالريها ، ويتامين ها ، مواد معدني و غيره نياز دارد .
در ميان نيازهاي رواني ، مي توان نياز به پيشرفت ، قدرت ، عزت نفس ، تاييد اجتماعي و تعلق را نام برد . نيازهاي رواني ، از دو جنبة مهم ، با نيازهاي فيزيولوژيك تفاوت دارند . از يك طرف نيازهاي رواني الزاماً به حالت هاي كمبود استوار نيستند . مثلاً متخصصي كه نياز به پيشرفت شديدي نشان مي دهد ممكن است در گذشته ، بارها موفق شده باشد . از طرف ديگر ممكن است نيازها از پيش آموخته شده باشند يا حتي بتوان به كمك تجربه آنها را آموخت ، در صورتي كه نيازهاي فيزيولوژيك ،‌در ساخت فيزيكي ارگانيسم وجود دارند . از آنجا كه انسانها از يك ساخت زيستي مشابهي برخوردار هستند . فرض بر اين است كه نيازهاي فيزيولوژيك همانندي نيز خواهند داشت و چون تجربه هاي يادگيري انسانها متفاوت استا . فرض بر اين است كه از نظر نيازهاي رواني كاملاً متفاوت باشند .
2-ميل :
عبارت است از حالت برانگيختگي ارگانيسم بر اثر يك نياز .
تمايلات زيستي و فيزيولوژيكي :
...مطالب دیگر:
🔗مقاله ترجمه شده رفتار کمانشی خمشی ستون هایی با مقطع قوطی شکل فولادی ضدزنگ جوشی قابل ویرایش با فرمت doc به همراه اصل مقاله انگلیسی🔗مقاله ترجمه شده مکانیزم شکست بتن قابل ویرایش با فرمت doc به همراه اصل مقاله انگلیسی🔗مقاله ترجمه شده طراحی و کاربرد هنر الگوی فرکتال در طراحی مدقابل ویرایش با فرمت doc به همراه اصل مقاله انگلیسی🔗مقاله ترجمه شده ارزیابی خطر زلزله برای لوله های نفت و گازقابل ویرایش با فرمت doc به همراه اصل مقاله انگلیسی🔗مقاله ترجمه شده دوغاب ریزی در مهندسی ژئوتکنیکی قابل ویرایش با فرمت doc به همراه اصل مقاله انگلیسی🔗مقاله ترجمه شده مشکلات کمر (مزمن) قابل ویرایش با فرمت doc به همراه اصل مقاله انگلیسی🔗مقاله ترجمه شده دیوار های شمع درجا، دیوار های دیافراگم، دیوارهای جدا کننده قابل ویرایش با فرمت doc به همراه اصل مقاله انگلیسی🔗مقاله ترجمه شده سپر کوبی برای بنادر و آب راه ها قابل ویرایش با فرمت doc به همراه اصل مقاله انگلیسی🔗طرح توجیهی تولید نان فانتزی با ظرفیت 750 تن در سال🔗طرح توجیهی تولید نخ متوسط تا ضخیم از ضایعات نساجی با ظرفیت 150 تن در سال🔗طرح توجیهی تولید و بسته بندی سس مایونز با ظرفیت 171 تن در سال🔗طرح توجیهی تولید و بسته بندی ماست پاستوریزه با ظرفیت 800 تن در سال🔗طرح توجیهی تولید و بسته بندی نمک ید دار با ظرفیت 4000 تن در سال🔗طرح توجیهی تولید و مونتاژ کامپیوتر با ظرفیت 250 دستگاه در سال🔗طرح توجیهی جمع آوری شیر با ظرفیت 8.5 تن در روز🔗طرح توجیهی قالب های صنعتی با ظرفیت 40 دست در سال🔗دانلود پاورپوینت فراگرد ارتباطات(فصل یازدهم کتاب مبانی مدیریت رفتار سازمانی دکتر رضائیان)🔗پیشینه و مبانی نظری تحقیق اضطراب🔗پیشینه و مبانی نظری تحقیق پرخاشگری🔗پیشینه و مبانی نظری تحقیق تحلیل محتوا🔗مبانی نظری و پیشینه پژوهش اقدام به خودکشی🔗مبانی نظری و پیشینه پژوهش جو روانی اجتماعی کلاس🔗مبانی نظری و پیشینه پژوهش افسردگی🔗مبانی نظری و پیشینه پژوهش روش های نوین تدریس🔗مبانی نظری و پیشینه پژوهش آموزش کارکنان